Odmowa wypłaty odszkodowania za lot po zmianie planu podróży

Konsekwencją opóźnienia lub odwołania lotu jest utracenie kolejnych lotów do miejsca docelowego. W powyższym przypadku przewoźnik zobligowany jest do zmiany planu podróży do miejsca docelowego. Niekiedy zdarzają się sytuację, że nie ma możliwości zmiany planu podróży na najbliższy ponieważ brak jest miejsc w samolocie. W takich sytuacjach przewoźnicy oferują alternatywny transport drogowy. W tym miejscu zaznaczyć należy, że nie jest to powszechna praktyka, ale dosyć często występująca u naszego narodowego przewoźnika.

Z uwagi na nasze doświadczenie pragniemy uczulić Państwa, aby zawsze zachowywać wszelkiego rodzaju dokumenty związane ze zmianą planu podróży na autobus lub taksówkę, ewentualnie zrobić ich zdjęcie. Otóż zgłaszają się do nas klienci, którzy na skutek opóźnionego lotu utracili kolejne połączenie. Z uwagi na konieczność kilkugodzinnego oczekiwania na kolejny lot, przewoźnik zaproponował im dotarcie do celu busem. Po złożeniu wniosku o wypłatę odszkodowania za opóźniony lot przewoźnik odmawia wypłaty odszkodowania za lot z uwagi na… odstąpienie przez pasażera od umowy przewozu, ponieważ pasażer samowolnie zrezygnował z dalszych lotów, co jest kuriozalne.

Najpierw przewoźnik oferuje pasażerowi alternatywny przejazd busem, a następnie odmawia wypłaty odszkodowania. Pasażer chcąc udowodnić, że przejazd był zorganizowany przez przewoźnika powinien przedstawić dokument potwierdzający ten fakt. Zazwyczaj dokument (voucher) zabiera taksówkarz, a nam przez myśl nie przechodzi, aby zrobić jego zdjęcie, dlatego w podobnych przypadkach należy zachowywać wszelkiego rodzaju dokumenty. W sytuacji braku wydania jakichkolwiek dokumentów należy zwrócić się do przewoźnika o wydanie potwierdzenia skorzystania z alternatywnego środka transportu zapewnionego przewoźnika.

W razie problemów zachęcamy do wypełnienia formularza.

Call Now ButtonMasz pytania? Zadzwoń!