Odszkodowanie za opóźniony lot od Blue Panorama Airlines

Jeśli tutaj trafiłeś zapewne poszukujesz informacji o odszkodowaniu za opóźniony lot Blue Panorama Airlines. Z pewnością wylatywałeś na upragnione wakacje, albo z nich wracałeś, dlatego opóźnienie było czymś czego najmniej chciałeś doznać. Co należy wiedzieć przy dochodzeniu odszkodowania za opóźniony lot od Blue Panorama Airlines? Sen z powiek większości pasażerów spędza ustalenie gdzie należy wysłać zgłoszenie reklamacyjne. Z jednej strony siedziba linii znajduje się w Rzymie z drugiej strony pasażerowie informowani są, aby przesyłać zgłoszenia listownie na adres w Modlinie. Z drugiej natomiast strony loty mają różne oznaczenia takie jak BV lub AMQ, co wprowadza jeszcze większy zamęt.

Z pewnością należy stwierdzić, że odszkodowanie zgodnie z przepisami zobowiązany jest wypłacić obsługujący przewoźnik. W wyroku z dnia 4 lipca 2018 r. w sprawie C-532/17 TSUE stwierdził, że “pojęcie ‘obsługującego przewoźnika lotniczego’ […] nie obejmuje ono przewoźnika lotniczego, takiego jak w postępowaniu głównym, który wydzierżawia innemu przewoźnikowi lotniczemu, samolot wraz załogą w ramach umowy załogowej dzierżawy samolotu (‘wet lease’), ale nie ponosi odpowiedzialności operacyjnej za loty również wówczas, gdy potwierdzenie rezerwacji miejsca w samolocie wydane pasażerom wskazuje, że lot jest wykonywany przez tego pierwszego przewoźnika” 

Z jednej strony samoloty należą do Blue Panorama Airlines natomiast w zakresie lotów czarterowych samoloty są wykorzystywane przez AMC Aviation sp. z o.o.  w ramach wet-lease lub dry-lease i to AMC Aviation sp. z o.o. ponosi odpowiedzialność operacyjną za loty. Mając na uwadze powyższe zgodnie z orzecznictwem obsługującym przewoźnikiem jest AMC Aviation sp. z o.o., a nie Blue Panorama Airlines. Niemniej porozumienie zawierane jest z obydwoma przewoźnikami, a odszkodowanie wypłacane przez Blue Panorama Airlines.

Nie chcesz poświęcać czasu na zastanawianie się nad zawiłościami przepisów Rozporządzenia (WE) 261/2004, a planowaniem kolejnych wakacji? Wypełnij formularz i pozostaw sprawę opóźnionego lotu AirCompensa.com

 

Call Now ButtonMasz pytania? Zadzwoń!