odszkodowanie za lot aircompensa

Odszkodowanie za opóźniony lot

1. Wypełnij formularz

Należy Ci się odszkodowanie za lot! Zgodnie z Rozporządzeniem (WE) 261/2004 w przypadku odwołania lub opóźnienia lotu przysługuje Ci odszkodowanie w wysokości od 250 do 600 EUR. Nie zwlekaj! Należy Ci się również odszkodowanie za opóźniony lot czarterowy. Sprawdź swoją szansę na wypłatę odszkodowania wypełniając formularz.

2. Resztę zostaw nam

Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia resztę wykonamy za Ciebie. Zajmiemy się kontaktem z linią lotniczą oraz poprowadzimy za Ciebie sprawę sądową, jeśli przewoźnik odmówi wypłaty należnego odszkodowania za lot. Działamy na zasadzie NO WIN, NO FEE co oznacza, że nie pobieramy jakichkolwiek opłat, jeśli odszkodowanie za lot (opóźniony lot lub odwołany lot) nie zostanie przyznane.

3. Odbierz pieniądze

Gdy uzyskamy odszkodowanie za lot od linii lotniczych, przekażemy je niezwłocznie na Twoje konto, odejmując tylko i wyłącznie prowizję za naszą pracę – 20% brutto uzyskanej kwoty odszkodowania za lot. Prowizja jest niezmienna niezależnie czy sprawa kończy się na etapie przedsądowym czy sądowym.

Wypełnij formularz

Odwołany lot

Opóźniony lot

Odmowa wejścia na pokład

Odszkodowanie za lot- pomożemy Ci w walce o Twoje prawa!

Odszkodowanie za lot, odszkodowanie za odwołany lot, odszkodowanie za opóźniony lot – potrzebujesz wsparcia w uzyskaniu rekompensaty finansowej za niewygody, jakie spotkały Cię w podróży lotniczej? Jesteś we właściwym miejscu! Oferujemy kompleksową pomoc w dochodzeniu Twoich praw pasażerskich i odzyskiwaniu odszkodowań lotniczych.

Dlaczego warto zwrócić się do nas?

Doświadczenie i skuteczność: Nasz zespół od lat specjalizuje się w tematyce odszkodowań lotniczych. Przyjmując zgłoszenie odszkodowania za lot – zarówno za opóźniony lot, jak i odwołany lot – badamy go pod względem spełnienia wymagań formalnych wynikających z Rozporządzenia (WE) 261/2004. Gwarantujemy Ci najwyższą skuteczność w działaniu. Analizujemy Twoje przypadki odwołanych lotów, opóźnionych lotów oraz innych sytuacji, które mogą skutkować odszkodowaniem lotniczym.

Rzetelna wiedza: Nasza praca opiera się na dokładnej analizie prawa lotniczego oraz aktualnego orzecznictwa sądów. Dzięki temu możemy zapewnić Ci kompleksową informację na temat Twoich praw, odpowiedzialności linii lotniczej i możliwości dochodzenia odszkodowania. Nie pozostawiamy miejsca na wątpliwości i dbamy o to, abyś zrozumiał(a) swoje prawa w każdym aspekcie.

Prosta procedura: Nasz proces jest szybki i bezproblemowy. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na naszej stronie, a my skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia szczegółów. Rozpoczniemy analizę Twojego przypadku i podpowiemy, jakie są Twoje szanse na uzyskanie odszkodowania.

Walka o Twoje prawa: Wspieramy Cię na każdym etapie procesu. Jeśli Twój lot został odwołany, opóźniony lub doświadczyłeś(aś) innych niedogodności, podejmiemy działania, aby wyegzekwować odszkodowanie od linii lotniczych. Działamy na zasadzie “No win – no fee”, co oznacza, że nie pobieramy honorarium, jeśli nie uda nam się uzyskać dla Ciebie rekompensaty.

Niezwłocznie zareaguj: Jeśli czas opóźnionego lotu miał co najmniej trzygodzinne przesunięcie, lot został odwołany lub doświadczyłeś(aś) innych trudności, skontaktuj się z nami jak najszybciej. Im wcześniej podejmiemy działania, tym większe są szanse na sukces w uzyskaniu odszkodowania.

Nie czekaj, zgłoś się do nas już teraz!

W przypadku opóźnienia lotu lub w przypadku odwołania lotu każdy pasażer ma prawo otrzymania odszkodowania. Wierzymy, że każdy pasażer powinien otrzymać rekompensatę za utrudnienia i stres związany z lotami. Dlatego staramy się maksymalnie ułatwić Ci proces dochodzenia zwrotu kosztów biletu lotniczego. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia, a pomożemy Ci walczyć o to, co Ci się należy ze strony danego przewoźnika lotniczego.

Kiedy zwrócić się po pomoc?

Służymy pomocą między innymi wówczas, gdy przesunięcie opóźnionego lotu wynosi co najmniej trzy godziny (co istotne, mierzy się je w miejscu docelowym Twojej podróży). Odszkodowanie przysługuje pasażerowi także, kiedy lot zostanie anulowany co najmniej 14 dni przed datą lotu. Możesz zwrócić się do nas również w sytuacji, gdy przewoźnik odmówi przyjęcia na pokład.

Z kolei w przypadku, gdy przewoźnik odrzuci wniosek wypłaty odszkodowania pasażerom, dokładnie sprawdzimy sprawę, by dowiedzieć się, czy decyzja ta była w pełni zasadna. Jeśli to konieczne, sprawa może zostać skierowana na drogę sądową.

Porównanie cen

Nazwa firmy

Prowizja na etapie przedsądowym

(% BRUTTO)

Prowizja na etapie sądowym

(% BRUTTO)

Odsetki

AirCompensa.com

20%

20%

Wypłacane klientowi pomniejszone o 20% prowizji

AirCashBack

25%

39%

Nie są wypłacane

DelayFix

25%

40%

Nie są wypłacane

Lot-Opozniony

29%

44%

Nie są wypłacane

Zwrot Za Lot

31,25%

31,25%

Brak informacji

GIVT

35%

49%

Nie są wypłacane

AirAdvisor

35%

50%

Brak informacji

AirHelp

35%

50%

Nie są wypłacane

SkyCop

36%

50%

Nie są wypłacane

Opinie

Warto skorzystać!

Rated 5 out of 5
13 stycznia 2020

Dowiedziałam się od AirCompensa, że należy mi się odszkodowanie za odwołany lot z powodu strajku pracowników w LOT. Złożyłam wniosek i czekałam aż pieniądze trafią na moje konto. Dział prawny utrzymywał ze mną kontakt przez cały proces uzyskiwania odszkodowania. Do podpisania tylko jeden dokument. Najniższa prowizja na rynku – niezmienna nawet w przypadku, gdy sprawa ląduje w sądzie. Będę polecać znajomym.

Monika M.

Piszą o nas

zwrot za lot
opóźniony lot
odszkodowanie za odwołany lot
odszkodowanie za opóźniony lot
odszkodowanie za lot

Najczęściej zadawane pytania

Odszkodowanie za opóźniony lot – ile czasu muszę czekać, by uzyskać odszkodowanie?

Wnioski o odszkodowanie za opóźniony lub odszkodowanie za odwołany lot są rozpatrywane niezwykle szczegółowo – wszystkie linie lotnicze zwykle dążą do udowodnienia bezzasadności roszczeń wnioskującego. Z tego względu procedury dotyczące wypłaty pasażerom odszkodowania potrafią się bardzo przedłużać – średnio trwają od 3 do nawet 12 miesięcy. Dobrze więc, aby pasażerowie podczas składania wniosków doskonale znali swoje prawa oraz przepisy o ruchu lotniczym. Dlatego aby przyspieszyć procedury i uniknąć niepotrzebnych błędów, warto skorzystać z pomocy specjalistów z AirCompensa.

Czy ktoś dostał odszkodowanie za opóźniony lot?

Na swoim koncie mamy mnóstwo uznanych wniosków o odszkodowanie na rzecz współpracujących z nami pasażerów. Zachęcamy do zapoznania się z licznymi opiniami na temat naszej pracy, dostępnymi na naszej stronie oraz portalach społecznościowych.

Odszkodowanie za opóźniony lot – przedawnienie: czy jest możliwe?

Zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego z 2017 r., w Polsce pasażerowie powinni w ciągu maksymalnie roku od momentu wydarzenia złożyć wniosek o odszkodowanie za utrudnienia w locie. Po upływie roku następuje przedawnienie. Jedynym rozwiązaniem jest wejście na drogę sądową – przez cały czas trwania postępowania sprawa nie może ulec przedawnieniu.

Odwołany lot z powodu pogody – czy masz prawo do odszkodowania?

Rozporządzenie europejskie jasno wskazuje, że niekorzystne warunki atmosferyczne, które wpływają na lot, nie uprawniają pasażerów do odszkodowania. Złe warunki meteorologiczne są uznawane za nadzwyczajne okoliczności, a za nie linie lotnicze nie ponoszą odpowiedzialności.

Odwołany lot a rezerwacja hotelu – czy linia lotnicza zwróci koszt noclegu?

Jeśli pasażer jest zmuszony oczekiwać na lot zastępczy nieco dłużej (np. w nocy), linie lotnicze powinny zagwarantować mu nocleg oraz transport z i do hotelu. Jeśli tak się nie stanie, pasażer może wnioskować o zwrot pieniędzy za poniesione koszty na podstawie kopii paragonów.

W jakich sytuacjach przysługuje odszkodowanie za lot?

Odszkodowanie za lot na podstawie Rozporządzenia (WE) 261/2004 przysługuje w trzech poniższych sytuacjach:

a) z powodu opóźnionego lotu o co najmniej trzy godziny, przy czym czas opóźnienia liczymy w ostatecznym miejscu docelowym,
b) lot został odwołany, to jest lot nie odbył się, choć był uprzednio planowany i zostało zarezerwowane przynajmniej jedno miejsce,
c) linia lotnicza odmówiła Ci przyjęcia na pokład.

W przypadkach jakich lotów mogę domagać się wypłaty odszkodowania za lot?

Odszkodowanie za lot przysługuje, gdy:

a) Twój lot miał charakter wspólnotowy czyli trasa została wyznaczona na terenie Unii Europejskiej lub Norwegii, Szwajcarii oraz Islandii,
b) miejscem wylotu jest lotnisko położone w Unii Europejskiej, a miejscem docelowym jest lotnisko w państwie trzecim, niezależnie od linii lotniczej, która obsługiwała dany lot,
c) miejscem wylotu jest lotnisko położone w państwie trzecim, a lotniskiem docelowym jest miasto w Unii Europejskiej, tylko gdy przewoźnik posiada ważną licencję na prowadzenie działalności w Unii Europejskiej.

Jak należy obliczyć opóźnienie lotu?

W przypadku lotów opóźnionych linia lotnicza musi wypłacić odszkodowanie, gdy różnica pomiędzy planowanym przylotem do ostatecznego miejsca docelowego, a chwilą otwarcia drzwi samolotu przekroczy 3 godziny.

Jaka jest wysokość odszkodowania za opóźniony lot lub odwołany lot?

Wysokość odszkodowania za lot uzależniona została od odległości pomiędzy portem wylotu, a ostatecznym lotniskiem docelowym. Wysokość odszkodowania we wskazanych przypadkach może ulec obniżeniu o 50 %.

a) długości lotu do 1500 km – 250 EUR
b) pomiędzy 1500-3500 km – 400 EUR i lotach wspólnotowych
c) w pozostałych przypadkach – 600 EUR, gdy czas opóźnienia nie przekracza 4 godzin odszkodowanie ulega obniżeniu o 50 %

W jakich sytuacjach linia lotnicza może zwolnić się z obowiązku wypłaty odszkodowania za lot?

Zwolnienie z obowiązku wypłaty odszkodowania następuje, gdy przewoźnik lotniczy ma dowody, że odwołanie lub opóźnienie lotu zostało spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności, których nie można było uniknąć pomimo podjęcia wszelkich racjonalnych kroków.

Jaki jest czas rozpatrzenia wniosku przez obsługującego przewoźnika?

Ustawowy czas rozpatrzenia wniosku wynosi 30 dni. Na etapie sądowym sprawa może potrwać od 3 do 18 miesięcy.

Jak dochodzimy wypłaty należnego Ci odszkodowania od linii lotniczej?

Po wypełnieniu formularza udostępnimy Ci dokument, który podpisany należy nam odesłać w wiadomości zwrotnej. Kolejnym krokiem jest wystąpienie do obsługującego przewoźnika z wnioskiem o wypłatę odszkodowania. W przypadku przyznania rekompensaty za lot, niezwłocznie prześlemy pieniądze na wskazany przez Ciebie rachunek bankowy. W przypadku odmowy sprawa może zostać skierowana na drogę postępowania sądowego lub do Rzecznika Praw Pasażera.

Blog o prawach pasażera

Odwołany lot Ryanair: Jak przebiega proces ponownej rezerwacji biletów?

Odwołany lot Ryanair: Jak przebiega proces ponownej rezerwacji biletów?

  Odwołany lot to jedna z najbardziej stresujących sytuacji, z jaką mogą się spotkać podróżni. W przypadku linii lotniczych Ryanair, odwołanie lotu może być wynikiem różnych czynników, takich jak złe warunki pogodowe, problemy techniczne czy strajki. W takich sytuacjach, oprócz możliwości uzyskania odszkodowania lub zwrotu kosztów, pasażerowie mają prawo do ponownej rezerwacji biletów. Proces ten…

Co robić w przypadku opóźnionego lotu Ryanair? Praktyczne porady

Co robić w przypadku opóźnionego lotu Ryanair? Praktyczne porady

  Opóźnione loty mogą być frustrujące, zwłaszcza gdy zaburzają nasze plany podróży. Jednak wiedza na temat swoich praw i właściwe działania mogą znacznie złagodzić te niedogodności. Poniżej przedstawiamy praktyczne porady, co robić w przypadku opóźnionego lotu Ryanair. 1. Zachowaj spokój i zbierz informacje Pierwszym krokiem jest zachowanie spokoju i zebranie jak największej ilości informacji na…

Krok po kroku: Proces ubiegania się o odszkodowanie za lot

Krok po kroku: Proces ubiegania się o odszkodowanie za lot

  Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot jest prawem przysługującym pasażerom linii lotniczych, jednak proces ubiegania się o nie może być skomplikowany. Zrozumienie kroków, które należy podjąć, może ułatwić uzyskanie należnej rekompensaty. Poniżej przedstawiamy szczegółowy przewodnik, który pomoże Ci przejść przez ten proces krok po kroku. Krok 1: Sprawdź, czy przysługuje Ci odszkodowanie Zanim rozpoczniesz…

Kontakt

Masz pytania odnośnie odszkodowań za loty?
Zapraszamy do kontaktu!

AirCompensa.com

96-100 Skierniewice
ul. Budowlana 5/30

e-mail: office@aircompensa.com

tel: +48 531 066 003 / +48 575 565 600

Godziny pracy: Pn. – Pt. 9:00 – 17:00

odszkodowanie za lot