fbpx

odszkodowanie za lot aircompensa

Odszkodowanie za lot

1. Wypełnij formularz

Należy Ci się odszkodowanie za lot! Zgodnie z Rozporządzeniem (WE) 261/2004 w przypadku odwołania lub opóźnienia lotu przysługuje Ci odszkodowanie w wysokości od 250 do 600 EUR. Nie zwlekaj! Należy Ci się również odszkodowanie za opóźniony lot czarterowy. Sprawdź swoją szansę na wypłatę odszkodowania wypełniając formularz.

2. Resztę zostaw nam

Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia resztę wykonamy za Ciebie. Zajmiemy się kontaktem z linią lotniczą oraz poprowadzimy za Ciebie sprawę sądową, jeśli przewoźnik odmówi wypłaty należnego odszkodowania za lot. Działamy na zasadzie NO WIN, NO FEE co oznacza, że nie pobieramy jakichkolwiek opłat, jeśli odszkodowanie za lot (opóźniony lot lub odwołany lot) nie zostanie przyznane.

3. Odbierz pieniądze

Gdy uzyskamy odszkodowanie za lot od linii lotniczych, przekażemy je niezwłocznie na Twoje konto, odejmując tylko i wyłącznie prowizję za naszą pracę – 20% brutto uzyskanej kwoty odszkodowania za lot. Prowizja jest niezmienna niezależnie czy sprawa kończy się na etapie przedsądowym czy sądowym.

Wypełnij formularz

Odwołany lot

Opóźniony lot

Odmowa wejścia na pokład

Dlaczego wybrać AirCompensa?

AirCompensa wspiera pasażerów w uzyskaniu odszkodowania od przewoźnika lotniczego, aby pasażerowie w żadnej z takich sytuacji nie czuli się zagubieni. Od kilku lat zajmujemy się tematyką odszkodowań lotniczych, w tym celu analizujemy przepisy oraz orzecznictwo sądów polskich oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, co gwarantuje najwyższą skuteczność. Przyjmując zgłoszenie badamy go pod względem spełnienia wymagań formalnych wynikających z Rozporządzenia (WE) 261/2004. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam zapewnić Państwu kompleksową obsługę i najwyższą jakość usług.

Służymy pomocą między innymi wówczas, gdy lot ma co najmniej trzygodzinne opóźnienie (co istotne, mierzy się je w miejscu docelowym Państwa podróży). Odszkodowanie za lot przysługuje Państwu również, kiedy zostanie on odwołany na co najmniej 14 dni przed datą lotu. Jednocześnie mogą się do nas Państwo zwrócić w sytuacji, gdy przewoźnik odmówi przyjęcia na pokład. W przypadku, gdy przewoźnik odmówi wypłaty odszkodowania dokładnie sprawdzimy sprawę, by dowiedzieć się, czy decyzja była w pełni słuszna. AirCompensa wyróżnia wysoka skuteczność działania. Jeśli to konieczne sprawa może zostać skierowana na drogę sądową.

AirCompensa dokłada wszelkich starań, aby uzyskać dla Państwa odszkodowanie. Jeśli więc spotkała Państwa sytuacja podobna do wyżej opisanych, zachęcamy do wypełnienia formularza, a zajmiemy się sprawą okazując pełne wsparcie na każdym etapie działania.

Działamy na zasadzie NO WIN NO FEE. Zajmujemy się Państwa zgłoszeniem od czasu wysłania formularza, aż do czasu zakończenia postępowania egzekucyjnego dbając, aby należne odszkodowanie trafiło na Państwa rachunek bankowy.

Porównanie cen

Nazwa firmy

Prowizja na etapie przedsądowym

(% BRUTTO)

Prowizja na etapie sądowym

(% BRUTTO)

AirCompensa.com

20%

20%

Lot-Opozniony

25%

25%

AirCashBack

25%

25%

DelayFix

25%

40%

GIVT

25%

49%

AirAdvisor

30%

50%

AirHelp

35%

50%

SkyCop

36%

50%

Opinie

Podsumowanie opinii z AirCompensa

Rated 5 out of 5
2 czerwca 2021

Serdecznie polecam usługi tej firmy w zakresie uzyskiwania odszkodowań za opóźniony lot. Szybko i sprawnie.

ALG
Grzegorz Rodziewicz
Grzegorz Rodziewicz
2021-07-05
Rzetelna firma, skutecznie uzyskała odszkodowanie za opóźniony lot mimo niechęci wypłaty linii lotniczej. Jestem bardzo zadowolony z jej usług. Polecam.
Adam Adamski
Adam Adamski
2021-06-22
Witam, odszkodowanie od linii lotniczych za opóźniony lot po 6 miesiącach i po procesie sądowym wypłacone. Firma uczciwa i rzetelna. Przedstawili faktury za usługi i proces sądowy z przewoznikiem. Polecam . pozdrawiam
Paweł Gawliński
Paweł Gawliński
2021-06-15
Firma profesjonarna, bez problemu otrzymałem odszkodowanie za opóźniony lot
Aleksandra Leszczyńska- Gajda
Aleksandra Leszczyńska- Gajda
2021-05-31
Serdecznie polecam usługi tej firmy w zakresie uzyskiwania odszkodowań za opóźniony lot. Szybko i sprawnie.
Edyta Szematowicz (Megaland)
Edyta Szematowicz (Megaland)
2021-03-16
Andrzej Zerebiec
Andrzej Zerebiec
2021-03-03
W moim przekonaniu najlepsza firma na polskim rynku. Bardzo profesjonalne podejście do klienta, na bieżąco byłem informowany postępem sprawy. Dzięki firmie AirCompensa uzyskaliśmy odszkodowanie za opóźniony lot. Sprawą od początku do końca zajął się Pan Piotr. Dziękujemy Panie Piotrze i życzymy kolejnych sukcesów. Dużo zdrówka dla Pana i całego zespołu AirCompensa.
Piotr Michalski
Piotr Michalski
2021-02-24
Serdecznie dziękuję za pomoc w otrzymaniu odszkodowania za nieobyty lot. . Można śmiało powiedzieć , że AIRCOMPENSA to firma profesjonalna z bardzo konkurencyjną stawką prowizji. Przez cały okres byłem na bieżąco informowany o statusie mojej sprawy. Będę Państwa polecał i gdybym miał jeszcze jakikolwiek problem z odzyskaniem odszkodowania napewno skorzystam z Państwa pomocy. Życzę dużo zdrowia i sukcesów
Aleksandra Maniak
Aleksandra Maniak
2021-01-15
Rzetelna firma, skutecznie dochodząca odszkodowań za opóźnione loty. Jestem bardzo zadowolona z jej usług. Polecam.
Karolina Malinowska
Karolina Malinowska
2021-01-09
Polecam każdemu ta firme. Profesjonalni, kontaktowi i niezwykle skuteczni. Wydawało mi się, że linie Smartwings będą migać sie latami od wypłaty odszkodowania. Tymczasem po 8 miesiacach wpłynęło do mnie odszkodowanie, ku mojej radości i zaskoczeniu. Zdecydowanie będę polecać każdemu tą firme.
Tomasz G
Tomasz G
2021-01-04
Damian Kwiatkowski
Damian Kwiatkowski
2021-06-02
poleca
Najlepsza firma. Polecam każdemu. Sprawa załatwiona bardzo profesjonalnie, byłem informowany na każdym etapie postępowania. Wszystko przebiegło pomyślnie i zakończyło się dla mnie pozytywnie. Dziękuję za pomoc i polecam usługi firmy AirCompensa.
Bartek Bandurowski
Bartek Bandurowski
2021-05-28
poleca
Polecam bardzo. Korzystałem dwa razy. Raz za opóźniony lit z Zanzibaru ,drugi na Mykonos. W obu przypadkach otrzymałem odszkodowanie. Bardzo sprawnie cała obsługa i kontakt. Polecam i jeśli będzie potrzeba to na pewno będę korzystał z tej firmy.
Wojciech Jaśkowski
Wojciech Jaśkowski
2021-02-13
poleca
Uzyskali odszkodowanie mimo oporu linii. Bardzo dobry kontakt (w przeciwieństwie do innej firmy z której usług też korzystałem).
Agnieszka Szklarczyk
Agnieszka Szklarczyk
2020-12-10
poleca
Polecam!!! Godna i rzetelna firma.
Marta Marta
Marta Marta
2020-11-11
poleca
Bardzo wysoki poziom usług i zaangażowania. Szybki kontakt mailowy- żadne z moich pytań nie zostało bez odpowiedzi. Szczerze polecam
Maciej Glos
Maciej Glos
2020-06-16
poleca
Jestem pod wrażeniem zaangażowania, szybkości działania i skutków załatwionej sprawy. Bez pomocy AirCompensa z pewnością moje trudy o odszkodowanie za opóźniony lot trwały by do dzisiaj... Polecam w 100%!
Marcin Kusy
Marcin Kusy
2020-01-16
poleca
Tydzień czasu i sprawa załatwiona. Polecam.
Kasandra Fintak
Kasandra Fintak
2020-01-14
poleca
Skuteczni i profesjonalni, w kontakcie z klientem. Polecam
Monika Ćwik
Monika Ćwik
2019-12-29
poleca
Super! Polecam firmę w 100%. Myśleliśmy, że mamy przegraną sprawę, ale dzięki fachowej pomocy, odszkodowanie mamy na koncie! Długo czekaliśmy bo sprawa trafiła do sądu, ale było warto! Odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach! 😀✈️
Jerzy Pawlak
Jerzy Pawlak
2018-07-18
poleca
SUPER!!!

Piszą o nas

zwrot za lot
opóźniony lot
odszkodowanie za odwołany lot
odszkodowanie za opóźniony lot
odszkodowanie za lot

Fakty - odszkodowanie za lot

W jakich sytuacjach przysługuje odszkodowanie za lot?

Odszkodowanie za lot na podstawie Rozporządzenia (WE) 261/2004 przysługuje w trzech poniższych sytuacjach:

a) lot był opóźniony, o co najmniej trzy godziny, przy czym czas opóźnienia liczymy w ostatecznym miejscu docelowym,
b) lot został odwołany, to jest lot nie odbył się, choć był uprzednio planowany i zostało zarezerwowane przynajmniej jedno miejsce,
c) linia lotnicza odmówiła Ci przyjęcia na pokład

W przypadkach jakich lotów mogę domagać się wypłaty odszkodowania za lot?

Odszkodowanie za lot przysługuje, gdy:

a) Twój lot miał charakter wspólnotowy czyli trasa została wyznaczona na terenie Unii Europejskiej lub Norwegii, Szwajcarii oraz Islandii
b) miejscem wylotu jest lotnisko położone w Unii Europejskiej, a miejscem docelowym jest lotnisko w państwie trzecim niezależnie od linii lotniczej, która obsługiwała dany lot
c) miejscem wylotu jest lotnisko położone w państwie trzecim, a lotniskiem docelowym jest miasto w Unii Europejskiej, tylko gdy przewoźnik posiada ważną licencje na prowadzenie działalności w Unii Europejskiej

Jak należy obliczyć opóźnienie lotu?

Odszkodowanie za opóźniony loty przysługuje, gdy różnica pomiędzy planowanym przylotem do ostatecznego miejsca docelowego, a chwilą otwarcia drzwi samolotu przekroczy 3 godziny

Jaka jest wysokość odszkodowania za opóźniony lot lub odwołany lot?

Wysokość odszkodowania za lotu uzależniona została od odległości pomiędzy portem wylotu, a ostatecznym lotniskiem docelowym. Wysokość odszkodowania we wskazanych przypadkach może ulec obniżeniu o 50 %.

a) do 1500 km – 250 EUR
b) pomiędzy 1500-3500 km – 400 EUR i lotach wspólnotowych
c) w pozostałych przypadkach – 600 EUR, gdy czas opóźnienia nie przekracza 4 godzin odszkodowanie ulega obniżeniu o 50 %

W jakich sytuacjach linia lotnicza może zwolnić się z obowiązku wypłaty odszkodowania za lot?

Zwolnienie z obowiązku wypłaty odszkodowania następuje, gdy linia lotnicza udowodni, że odwołanie lub opóźnienie lotu zostało spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności, których nie można było uniknąć pomimo podjęcia wszelkich racjonalnych kroków.

Jaki jest czas rozpatrzenia wniosku przez obsługującego przewoźnika?

Ustawowy czas rozpatrzenia wniosku wynosi 30 dni. Na etapie sądowym sprawa może potrwać od 3 do 18 miesięcy.

Jak dochodzimy wypłaty należnego Ci odszkodowania od linii lotniczej?

Po wypełnieniu formularza udostępnimy Ci dokument, który podpisany należy nam odesłać w wiadomości zwrotnej. Kolejnym krokiem jest wystąpienie do obsługującego przewoźnika z wnioskiem o wypłatę odszkodowania. W przypadku przyznania rekompensaty za lot niezwłocznie prześlemy pieniądze na wskazane przez Ciebie rachunek bankowy. W przypadku odmowy sprawa może zostać skierowana na drogę postępowania sądowego lub do Rzecznika Praw Pasażera.

Blog o prawach pasażera

sprawozdanie Rzecznika Praw Pasażera

Sprawozdanie Rzecznika Praw Pasażera za 2020

Sprawozdanie Rzecznika Praw Pasażera stanowi podsumowanie pracy Rzecznika Praw Pasażera w 2020 r. Rzecznik Praw Pasażera przy Prezesie Urzędu Lotnictwa Cywilnego działa od 1 kwietnia 2019 r., przy czym jego celem nie jest rozstrzygnięcie sprawy, jak to miało miejsce w przypadku Komisji Ochrony Praw Pasażera, a jedynie zbliżenie stanowisk stron. Warunkiem wszczęcia postępowania jest wyrażenie…

odszkodowanie za odwołany lot

Odszkodowanie za odwołany lot

Odszkodowanie za odwołany lot przysługuje, gdy lot nie odbył się chociaż był uprzednio planowany i zarezerwowano na niego przynajmniej jedno miejsce. Za lot uznajemy natomiast operację transportu lotniczego wykonywanego pomiędzy portem wylotu, a portem docelowym niezależnie od ilości odcinków. Operacja transportu lotniczego to operacja wynikająca z rozkładu lotów oznaczona numerem. Odwołanie oznacza, zatem rezygnację przewoźnika…

odszkodowanie za opóźniony lot

Odszkodowanie za opóźniony lot

Odszkodowanie za opóźniony lot nie wynika z treści Rozporządzenia (WE) 261/2004. Podstawą jego dochodzenia  jest wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawach połączonych C-402/07 i C-432/07.Opóźniony lot jest zmorą wszystkich pasażerów. Jesteśmy spakowani, gotowi wyruszyć w podróż, wszystko poszło zadziwiająco sprawnie – kilka chwil i znajdujemy się pod bramką. Z każdą minutą pasażerów przybywa, jest…

Kontakt

Masz pytania odnośnie odszkodowań za loty?
Zapraszamy do kontaktu!

AirCompensa.com

96-100 Skierniewice
ul. Budowlana 5/30

e-mail: office@aircompensa.com

tel: +48 531 066 003

Godziny pracy: Pn. – Pt. 9:00 – 17:00

odszkodowanie za lot