Podpowiadamy, jak skutecznie odzyskać pieniądze za lot

Komunikacja samolotowa staje się coraz popularniejsza, zwłaszcza w kontekście wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Kwestie ewentualnych odszkodowań na odwołany lub opóźniony lot są ważne zwłaszcza dla osób, które podróżują regularnie. Co należy zrobić, aby taką rekompensatę otrzymać?

Odszkodowanie za opóźniony lot pomagają pasażerom uzyskać specjaliści z firm zajmujących się rekompensatami od linii lotniczych. Muszą oczywiście zostać spełnione warunki określone w przepisach europejskich dotyczących transportu lotniczego – zdarza się też tak, że dany lot opóźni się lub w ogóle się nie odbędzie z przyczyn niezależnych od przewoźnika. Należą do nich m.in. ekstremalne zjawiska pogodowe lub zagrożenie dla życia lub zdrowia pasażerów/załogi. W takich okolicznościach roszczenia o odszkodowanie ze strony pasażera są bezzasadne i nawet wyspecjalizowana firma nie uzyska takiego świadczenia.

Jeśli sytuacja Cię przerasta – skorzystaj z pomocy AirCompensa

W sytuacjach spornych najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy specjalistów, którzy przeanalizują każdy przypadek i podejdą do niego indywidualnie, badając wnikliwie przyczyny zaistniałego sporu pomiędzy linią lotniczą a pasażerem. To po stronie wykwalifikowanego personelu pozostanie kontakt z przewoźnikiem i dopełnienie wszelkich formalności – to najszybsze rozwiązanie, dzięki któremu pasażerowie mogą uniknąć niepotrzebnego stresu i zaoszczędzić sporo cennego czasu.

Nie tylko odwołany lot to podstawa do odszkodowania

Warto pamiętać, że nie tylko opóźniony lub odwołany lot są podstawą do ubiegania się o odszkodowanie od linii lotniczych. Bywa też tak, że pasażer z jakichś powodów nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu (np. gdy przewoźnik przez pomyłkę sprzeda więcej biletów na dany lot niż jest dostępnych miejsc w samolocie) albo zostanie umieszczony na miejscu o niższej klasie niż pierwotnie wykupił. Argumentem do żądania odszkodowania może być również spóźnienie podróżującego na lot przesiadkowy, jeśli przyczyny spóźnienia leżą po stronie linii lotniczej. We wszystkich tego typu okolicznościach warto starać się o odszkodowanie a specjaliści AirCompensa pozostają do dyspozycji pasażerów.