Opóźniony lot Blue Panorama Airlines

Jeśli tutaj trafiłeś zapewne poszukujesz informacji o odszkodowaniu za opóźniony lot Blue Panorama Airlines. Z pewnością wylatywałeś na upragnione wakacje, albo z nich wracałeś, dlatego opóźnienie było czymś czego najmniej chciałeś doznać. Co należy wiedzieć przy dochodzeniu odszkodowania za opóźniony lot od Blue Panorama Airlines? Sen z powiek większości pasażerów spędza ustalenie gdzie należy wysłać zgłoszenie reklamacyjne. Otóż siedziba linii znajduje się w Rzymie, ale pasażerom wskazuje się  adres w Modlinie jako właściwy do przesyłania reklamacji. Uwagę należy zwrócić na numer lotu na karcie pokładowej.

Z pewnością należy stwierdzić, że odszkodowanie zgodnie z przepisami zobowiązany jest wypłacić obsługujący przewoźnik. W wyroku z dnia 4 lipca 2018 r. w sprawie C-532/17 TSUE stwierdził, że “pojęcie ‘obsługującego przewoźnika lotniczego’ […] nie obejmuje ono przewoźnika lotniczego, takiego jak w postępowaniu głównym, który wydzierżawia innemu przewoźnikowi lotniczemu, samolot wraz załogą w ramach umowy załogowej dzierżawy samolotu (‘wet lease’), ale nie ponosi odpowiedzialności operacyjnej za loty również wówczas, gdy potwierdzenie rezerwacji miejsca w samolocie wydane pasażerom wskazuje, że lot jest wykonywany przez tego pierwszego przewoźnika” 

Otóż samoloty należą do Blue Panorama Airlines, a AMC Aviation wydzierżawia kilka samolotów. Konsekwencją tego jest ponoszenie odpowiedzialności odszkodowawczej przez AMC Aviation, gdy numer lotu zaczyna się na AMQ. Blue Panorama Airlines ponosi odpowiedzialność, gdy numer lotu zaczyna się na BV. Obsługującym przewoźnikiem jest zatem AMC Aviation sp. z o.o., albo Blue Panorama Airlines.

Nie chcesz poświęcać czasu na zastanawianie się nad zawiłościami przepisów Rozporządzenia (WE) 261/2004, a planowaniem kolejnych wakacji? Wypełnij formularz i pozostaw sprawę opóźnionego lotu AirCompensa.com

 

Call Now ButtonMasz pytania? Zadzwoń!