fbpx
opóźniony lot Enter Air

Odszkodowanie za opóźniony lot Enter Air

Odszkodowanie za opóźniony lot Enter Air nie łatwo uzyskać. O czym przekonacie się składając samodzielnie wnioski o odszkodowanie. Enter Air zobowiązuje pasażerów do wysłania reklamacji listownie, co jest już pewną niedogodnością. Kolejną i  najważniejsza jest jednak odpowiedź, która na 99,9 % będzie negatywna, po prostu taka jest polityka firmy. Nie ma co się złościć, gdyż każdy pasażer w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania ma możliwość jego skutecznego dochodzenia od przewoźnika.

Opóźniony lot Enter Air

Przypomnijmy, że podstawą dochodzenia odszkodowania za lot Enter Air jest wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawach połączonych C-402/07 i C-432/07. Odszkodowanie za opóźniony lot zależy od odległości pomiędzy portem wylotu, a portem docelowy i wynosi:

a) 250 EUR dla wszystkich lotów o długości do 1 500 kilometrów;

b) 400 EUR dla wszystkich lotów wewnątrzwspólnotowych dłuższych niż 1 500 kilometrów i wszystkich innych lotów o długości od 1 500 do 3 500 kilometrów;

c) 600 EUR dla wszystkich innych lotów niż loty określone w lit. a) lub b).

Propozycja ugody

Z naszego doświadczenia wynika, że Enter Air nigdy nie wypłacił odszkodowania za lot opóźniony lot, po wezwaniu go do zapłaty. Niezależnie od przyczyny opóźnienia odpowiedź jest identyczna – opóźnienie zostało spowodowane nadzwyczajnymi okolicznościami. Niestety Enter Air nie wskazuje jakie to konkretne nadzwyczajne okoliczności wystąpiły, co jest jego obowiązkiem. Nie rzadko Enter  Air proponuje zawarcie ugody i wypłacenie 100 lub 200 EUR odszkodowania za opóźniony lot. Jest to wyraźny sygnał, że odszkodowanie  przysługuje w pełnej wysokości, ale należy o nie zawalczyć. Przewoźnicy czarterowi proponują zawarcie ugody chcąc ograniczyć swoją odpowiedzialność.

Odmowa wypłaty odszkodowania za opóźniony lot

Co pozostaje pasażerom, którzy nie zgadzają się z odpowiedzią otrzymaną od Enter Air? Zrezygnować lub podjąć dalsze działania. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego. Enter Air odmawia udziału w postępowaniu przed Rzecznikiem Praw Pasażera, które to postępowanie jest dobrowolne. Powinniście również wiedzieć, że Enter Air, co do zasady nie odwołuje lotów, gdyż wiąże się to z obowiązkiem zmiany planu podróży, a przewoźnicy czarterowi generalnie unikają wszelkich dodatkowych kosztów. Pasażerowie zazwyczaj rezygnują z dalszej walki zadowalając się niepełną wypłatą odszkodowania, podczas gdy uprawnieni są do pełnego odszkodowania. Nie zwlekaj roszczenia o odszkodowanie za opóźniony lot od Enter Air przedawnia się z upływem roku od daty lotu.

Jak dochodzić skutecznie odszkodowania od Enter Air?

Jeśli nie masz czasu, sił i energii, aby przechodzić cały proces, albo Enter Air odmówił Ci już wypłaty odszkodowania zachęcamy do wypełnienia formularza, a my zajmiemy się całym procesem uzyskania odszkodowania od skierowania wezwania do zapłaty, poprzez sprawę sądową, aż do postępowania egzekucyjnego w przypadku braku dobrowolnej wypłaty odszkodowania. Wybierając AirCompensa masz gwarancję najniższej i niezmiennej prowizji.