opóźniony lot Enter Air

Odszkodowanie za opóźniony lot Enter Air

Odszkodowanie za opóźniony lot Enter Air nie łatwo uzyskać. O czym przekonacie się składając samodzielnie wnioski o odszkodowanie. Enter Air zobowiązuje pasażerów do wysłania reklamacji listownie, co jest już pewną niedogodnością. Kolejną i  najważniejsza jest jednak odpowiedź, która na 99,9 % będzie negatywna, po prostu taka jest polityka firmy. Nie ma co się złościć, gdyż każdy pasażer w przypadku odmowy wypłaty odszkodowania ma możliwość jego skutecznego dochodzenia od przewoźnika.

Odszkodowanie za opóźniony lot Enter Air

Przypomnijmy, że podstawą dochodzenia odszkodowania za lot Enter Air jest wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawach połączonych C-402/07 i C-432/07. Odszkodowanie za opóźniony lot zależy od odległości pomiędzy portem wylotu, a portem docelowy i wynosi:

a) 250 EUR dla wszystkich lotów o długości do 1 500 kilometrów;

b) 400 EUR dla wszystkich lotów wewnątrzwspólnotowych dłuższych niż 1 500 kilometrów i wszystkich innych lotów o długości od 1 500 do 3 500 kilometrów;

c) 600 EUR dla wszystkich innych lotów niż loty określone w lit. a) lub b).

Propozycja ugody

Z naszego doświadczenia wynika, że Enter Air nigdy nie wypłacił odszkodowania za lot opóźniony lot, po wezwaniu go do zapłaty. Niezależnie od przyczyny opóźnienia odpowiedź jest identyczna – opóźnienie zostało spowodowane nadzwyczajnymi okolicznościami. Niestety Enter Air nie wskazuje jakie to konkretne nadzwyczajne okoliczności wystąpiły, co jest jego obowiązkiem. Nie rzadko Enter  Air proponuje zawarcie ugody i wypłacenie 100 lub 200 EUR odszkodowania za opóźniony lot. Jest to wyraźny sygnał, że odszkodowanie  przysługuje w pełnej wysokości, ale należy o nie zawalczyć. Przewoźnicy czarterowi proponują zawarcie ugody chcąc ograniczyć swoją odpowiedzialność.

Odmowa wypłaty odszkodowania za opóźniony lot Enter Air

Co pozostaje pasażerom, którzy nie zgadzają się z odpowiedzią otrzymaną od Enter Air? Zrezygnować lub podjąć dalsze działania. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego. Enter Air odmawia udziału w postępowaniu przed Rzecznikiem Praw Pasażera, które to postępowanie jest dobrowolne. Powinniście również wiedzieć, że Enter Air, co do zasady nie odwołuje lotów, gdyż wiąże się to z obowiązkiem zmiany planu podróży, a przewoźnicy czarterowi generalnie unikają wszelkich dodatkowych kosztów. Pasażerowie zazwyczaj rezygnują z dalszej walki zadowalając się niepełną wypłatą odszkodowania, podczas gdy uprawnieni są do pełnego odszkodowania. Nie zwlekaj roszczenia o odszkodowanie za opóźniony lot od Enter Air przedawnia się z upływem roku od daty lotu.

Jak dochodzić skutecznie odszkodowania od Enter Air?

Jeśli nie masz czasu, sił i energii, aby przechodzić cały proces, albo Enter Air odmówił Ci już wypłaty odszkodowania zachęcamy do wypełnienia formularza, a my zajmiemy się całym procesem uzyskania odszkodowania od skierowania wezwania do zapłaty, poprzez sprawę sądową, aż do postępowania egzekucyjnego w przypadku braku dobrowolnej wypłaty odszkodowania. Pomagamy także pasażerom posiadającym decyzję ULC zobowiązującą przewoźnika do wypłaty odszkodowania. Wybierając AirCompensa masz gwarancję najniższej i niezmiennej prowizji.